اخبار

نیروگاه «شهیدمنتظر قائم» مازوت سوزی ندارد

تبرئه متهم اصلی مازوت سوزی نیروگاه های نزدیک تهران

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دور دوم سفر استانی ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان البرز و در جریان بازدید سرزده از نیروگاه منتظر قائم جهت راستی آزمایی از گزارش های سازمان مبنی بر عدم مازوت سوزی این نیروگاه از مخازن پلمپ شده مازوت آن بازدید کردند. 

این برنامه در ادامه رویداد نظارت میدانی اصحاب رسانه که چهارشنبه هفته گذشته توسط روابط عمومی سازمان برنامه ریزی و اجرا شده بود، برگزار شد که طی آن خبرنگاران از پلمپ بودن نیروگاه بعثت تهران اطمینان حاصل کردند.
 این بازدید با حضور بیش از ده خبرنگار استانی انجام گرفت و عدم مازوت سوزی این نیروگاه تایید شد. به این ترتیب نیروگاه «منتظر قائم» که هفته های گذشته از سوی برخی از اعضای شورای شهر بعنوان نیروگاه‌های اطراف تهران و متهم اصلی آلودگی هوای تهران معرفی می شد، از مازوت سوزی تبرئه شد. 
در این بازدید میزان آب برداشتی و سیستم تصفیه پساب و همچنین پیشنهادات تغییر سیستم نیروگاه برای جلوگیری از مصرف زیاد آب و جلوگیری از مازوت سوزی با حضور مالک نیروگاه مورد بررسی گرفت. مازوت سوزی آدرس غلط آلودگی هوای تهران و شهرهای بزرگ است و برخی از افرادی که اطلاعات نادرست در این زمینه دارند، تنها جهت استفاده نادرست از افکار عمومی به این شایعات دامن می زنند.

طبق بررسی ها و مستندات موجود مازوت سوزی در اوج سرما و افزایش مصرف گاز و تنها در برخی موارد برای تامین نیاز مردم به برق و انرژی صورت می‌گیرد و کمترین تاثیر را در آلودگی هوا دارد و این درحالی است که در هفته های گذشته سرمای هوا و مصرف گاز در شرایطی نبوده است که با کمبود سوخت گاز در کشور مواجه شویم که نیروگاه‌ها مجبور به استفاده از سوخت مازوت برای تولید برق باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان محیط زیست و مطابق اعلام کارشناسان این سازمان متهم اصلی آلودگی هوای شهرهای بزرگ عدم اسقاط خودروهای فرسوده و کمبود حمل و نقل عمومی است که این امر نیازمند توجه ویژه به زیرساخت ها در کلانشهرهای کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا